RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

STWIERDZANIE ZGONÓW – SZABLONY

21 września 2015

Szanowni Państwo
W załączeniu przekazujemy 3 szablony  mogące pomóc w codziennej praktyce. Szablony zawierające odwołania do odpowiednich przepisów mają służyć pomocą w sytuacjach spornych w kontaktach z rodzinami zmarłych, policją, prokuraturą, ratownictwem medycznym, samorządami itd. Można je odczytać, wręczyć osobiście w formie pism, przesłać mailem lub faksem.

W szablonach należy uzupełnić dane właściwego terytorialnie starostwa lub w przypadku miast na prawach powiatu ( wówczas należy zmienić
sformułowanie z starosta na prezydent) urzędu miasta gdzie urzęduje prezydent. Gdy wdanym powiecie funkcjonuje „koroner” powołany przez
starostę, a dysponujemy jego namiarami możemy wpisać jego dane kontaktowe.
Szablon_1 dotyczy sytuacji gdy od zespołu ratownictwa medycznego otrzymujemy informację o zgonie a od nas wymaga się wypisania karty zgonu.
Szablon_2 dotyczy praktycznie każdej sytuacji zgonu, który nastąpił poza szpitalem  ( w domu, w miejscu publicznym)  a my jesteśmy do stwierdzenia tego zgonu wzywani.
Szablon_3  dotyczy sytuacji gdy przedstawiciele różnych instytucji twierdzą, że jeżeli nie ma lekarza który leczył zmarłego w ciągu ostatnich 30 dni to obowiązkiem  lekarza  rodzinnego (poz) jest stwierdzenie zgonu.
W praktyce może się okazać że w określonej sytuacji będzie potrzeba zastosowania więcej niż 1 szablonu.


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?