RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Ministerstwo Zdrowia o wycofaniu rozporządzenia dotyczącego standardu rachunku kosztów

20 grudnia 2019

Z przyjemnością informujemy, iż aktualnie procedowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców, którego konsultacje trwały w ostatnim okresie, nie będzie obowiązywać od 01.01.2020 r.

Pracodawcy Zdrowia apelowali o opóźnienie wejścia w życie nowych przepisów i popierają planowane uchylenie rozporządzenia.

Treść komunikatu na stronie: https://www.gov.pl/web/zdrowie/komunikat-ws-srk

„Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom świadczeniodawców, których dotyczy standard rachunku kosztów, w celu zagwarantowania dodatkowego czasu na jego wdrożenie, w szczególności dostosowanie informatycznych systemów finansowo-księgowych pragniemy poinformować, że aktualnie procedowany projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców, którego konsultacje trwały w ostatnim okresie, nie będzie obowiązywać od 01.01.2020 r., natomiast rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 8 lipca 2015 r. w sprawie zaleceń dotyczących standardu rachunku kosztów u świadczeniodawców (Dz.U. z 2015 r., poz. 1126) zostanie niezwłocznie uchylone.”

komunikat-ws-srk


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?