RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

WAŻNE: Zniesienie limitu składek ZUS

1 grudnia 2017

Szanowni Państwo.

W związku z zaangażowaniem Konfederacji Lewiatan w zakresie projektu dotyczącego zniesienia limitu składek na ZUS poniżej przedstawiam najświeższe informacje o podjętych przez nas działaniach.

Uchwalona na 52. posiedzeniu Sejmu RP w dniu 24 listopada 2017 r. ustawa o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz niektórych innych ustaw, znoszący górny limit składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe, wpłynął do Senatu RP (druk senacki 663) w poniedziałek 4 grudnia br. projekt będzie rozpatrywany przez senacką Komisję Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej.

W bieżącym tygodniu kontynuowano działania medialne (w ciągu ostatnich 10 dni miało miejsce ponad 230 publikacji i wystąpień prezentujących nasze negatywne stanowisko). Udało się zainicjować i skoordynować podpisanie i wysyłkę kilkunastu dodatkowych stanowisk izb, związków branżowych.

W dniu wczorajszym zostało podpisane wspólne wystąpienie Pani H.Bochniarz, Prezydent KL i Pana P. Dudy, Przewodniczącego NSZZ Solidarność (w załączeniu). W wystąpieniu zwrócono się z apelem o odrzucenie projektu ustawy i umożliwienie w ten sposób partnerom społecznym przeprowadzenia rzeczowej dyskusji z rządem. W dniu 6.12 będzie miała miejsce konferencja prasowa H. Bochniarz i P. Dudy w siedzibie „S”.

Na ten moment pojawiła się pewna przestrzeń do dyskusji nad wydłużeniem okresu vacatio legis, tj. ustaleniem daty wejścia w życie nowych rozwiązań na dzień 1 stycznia 2019 r. Natomiast ewentualne decyzje (w tym zmiana oficjalnego stanowiska rządu) będą podjęte w trakcie przyszłotygodniowego posiedzenia Senatu RP.

pismo_przewodnie_Pan_Marszakek Karczewski

Dalsze działania

KL podejmie dalsze działania w ramach prac w Senacie RP.

W przypadku dalszych pytań koordynatorem prac nad projektem jest mec. Robert Lisicki (mail: rlisicki@konfederacjalewiatan.pl).

 

 


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?