RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Wiceprezes Porozumienia Zielonogórskiego nominowana do tytułu „Kobiety medycyny 2017”

13 marca 2017

Wiceprezes Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie Teresa Dobrzańska-Pielichowska znalazła się w gronie nominowanych do prestiżowego tytułu „Kobiety medycyny”, w plebiscycie organizowanym przez redakcję „Portali Medycznych”.

O wynikach plebiscytu decydują internauci, którzy głosują na najbardziej aktywne, skuteczne i wpływowe kobiety w polskiej medycynie i ochronie zdrowia w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Ideą konkursu jest pokazanie, „jak wiele jest wspaniałych kobiet, które działając na rzecz rozwoju medycyny i poprawy warunków leczenia ludzi w Polsce, udowadniają na co dzień, że ciężką pracą i zaangażowaniem można dokonać rzeczy wydawałoby się niemożliwych”. Teresa Dobrzańska-Pielichowska niewątpliwie do takich kobiet należy. W uzasadnieniu nominacji czytamy:

„Lekarz rodzinny, pediatra, bardzo ceniona przez pacjentów. Działaczka związkowa i niedościgniony wzór pracowitości na niwie tworzenia polskiego prawa, zwłaszcza medycznego.W Federacji przewodniczy zespołowi do spraw opiniowania aktów prawnych. Praca, którą wykonuje ma wielokrotnie przełożenie na treść tworzonych aktów prawnych z zakresu ochrony zdrowia. Chociaż nie jest prawnikiem jej wiedza w tym zakresie jest ogromna. Co roku składa w imieniu Federacji podpis pod setkami opinii przesyłanych do Sejmu czy poszczególnych ministerstw. Jej spokój, opanowanie, kobieca intuicja to cechy, które były niezbędne przy stole negocjacyjnym w Ministerstwie Zdrowia czy Narodowym Funduszu Zdrowia. Jest osobą bardzo skromną, ogromnie pracowitą i liderką kilku zespołów ekspertów o składzie wybitnie męskim”.

W tegorocznej edycji można głosować do 14 kwietnia za pośrednictwem strony:
http://www.kobietymedycyny.pl/ Zachęcamy do oddania swojego głosu na wiceprezes PZ!


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?