RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

NFZ utrudnia wypłatę podwyżek dla pielęgniarek POZ

23 lutego 2016

Zarządzenie prezesa NFZ, na podstawie którego świadczeniodawcy POZ mają wypłacać pielęgniarkom i położnym podwyżki, wciąż budzi wątpliwości interpretacyjne. Nie dość, że dokłada biurokratycznych obowiązków, to jeszcze w niektórych przypadkach wręcz uniemożliwia wyższe wypłaty.

Taka sytuacja ma miejsce np. na terenie łódzkiego oddziału funduszu.

-Fundusz odmawia przekazania środków na podwyżki, jeśli nie dostarczy się wszystkich druków wymienionych w załącznikach do zarządzenia – wyjaśnia Jarosław Krawczyk z Łódzkiego Związku Pracodawców Ochrony Zdrowia. – Tymczasem ostatni z nich to oświadczenie o przekazaniu pieniędzy pielęgniarkom i położnym. Zatem NFZ wymaga poświadczenia nieprawdy – jak mamy zaświadczać o przekazaniu środków, których nie otrzymaliśmy?

To tylko jeden z przykładów trudności, jakie czyhają na świadczeniodawców POZ w związku z wypłatą wyższych wynagrodzeń dla pielęgniarek. Jak już informowaliśmy, także niektóre izby pielęgniarek i położnych odmawiają wydania opinii w sprawie podziału środków na podwyżki, bo uzależniają to od opłacenia składek członkowskich.

Przypomnijmy, że chodzi o podwyżki wysokości 19 groszy brutto od zadeklarowanego pacjenta, czyli w praktyce w wielu przypadkach 100-200 zł miesięcznie.


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?