RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Informacja ze spotkania w Ministerstwie Zdrowia – 03.06.2015

3 czerwca 2015

Problem z weryfikacją ubezpieczenia studentów wciąż aktualny

Student, który podjął legalną pracę, po jej zakończeniu „znika” z elektronicznego systemu weryfikacji ubezpieczonych – musi być ponownie zgłoszony do ubezpieczenia przez rodziców.

Kłopoty z e-WUŚ były jednym z tematów, poruszanych dziś podczas spotkania przedstawicieli lekarzy rodzinnych w resorcie zdrowia w ramach zespołu roboczego ds. POZ. Porozumienie Zielonogórskie reprezentowali wiceprezes Wojciech Pacholicki oraz Szymon Kopa.

– Wbrew zapowiedziom resortu, że studentów do ubezpieczenia będą zgłaszać uczelnie, wciąż są z tym problemy – mówi Wojciech Pacholicki. – Podejmując legalną pracę, studenci są zgłoszeni do ubezpieczenia przez pracodawcę. Z chwilą, gdy skończy im się umowa, automatycznie są usuwani z e-WUŚ. Muszą być ponownie zgłoszeni przez rodziców, ale mało kto zdaje sobie sprawę z tego obowiązku. Tymczasem dowiedzieliśmy się, że sprawa zgłoszeń studentów przez uczelnie wymaga zmiany przepisów, które nie leżą w gestii Ministerstwa Zdrowia.

Członkowie zespołu roboczego otrzymali informację, że liczba „czerwonych świateł” w e-WUŚ sukcesywnie się zmniejsza.

Innym ważnym poruszanym dziś tematem była sprawozdawczość w POZ, której zasady mają się zmienić od 1 lipca. Chodzi m.in. o wskaźniki wykonania badań diagnostycznych. Ma je przygotować NFZ, dlatego jeszcze w tym miesiącu dojdzie do spotkania reprezentantów lekarzy rodzinnych z przedstawicielami funduszu.

Kolejne posiedzenie zespołu ds. POZ w Ministerstwie Zdrowia zaplanowano na 22 lipca b.r.


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?