RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Fundusz Pożyczkowy dla Kobiet

9 czerwca 2015

Szanowni Państwo,

Informuję, że Polska Agencje Rozwoju Przedsiębiorczości uruchomiła nowy instrument finansowy pn. Fundusz Pożyczkowy dla Kobiet, w ramach którego środki będą przeznaczone na udzielenie preferencyjnych pożyczek na sfinansowanie rozwoju lub uruchamiania działalności gospodarczej przez kobiety prowadzące lub zamierzające podjąć działalność gospodarczą.

Obecnie Fundusz ma charakter pilotażowy, tj. pożyczki mogą być udzielane na realizację przedsięwzięć zlokalizowanych tylko na obszarze wybranych powiatów . Fundusz został uruchomiony jedynie w 8 województwach, w każdym po 6 powiatów charakteryzujących się stosunkowo wysoką stopą bezrobocia ogółem lub stosunkowo wysokim udziałem bezrobotnych kobiet wśród bezrobotnych ogółem.

Głównym celem Funduszu jest wspieranie aktywizacji zawodowej kobiet oraz poprawa sytuacji kobiet na rynku pracy poprzez zachęcanie kobiet do zakładania własnej działalności gospodarczej, dlatego też w rezultacie jego wdrożenie przyczyni się do redukcji problemu bezrobocia wśród kobiet.

Uprzejmie proszę o rozpowszechnianie tej informacji wśród potencjalnie zainteresowanych w Państwa instytucjach.

Więcej informacji na temat  tego programu znajduje się na stronie internetowej PARP pod adresem: http://www.parp.gov.pl/index/more/44198.

 

Z poważaniem

Magdalena Wiśniewska- Krzyszkowicz

Wydział Gospodarki

Departament Rozwoju Regionalnego

pok 205, ul. Walońska 3-5, 50-413 Wrocław

tel. (71) 776 95 71, fax (71) 776 90 87

e-mail: magdalena.wisniewska@umwd.pl


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?