RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Konferencja prasowa Porozumienia Zielonogórskiego (Lubuskiego i Federacji)

19 marca 2015

Koleżanki i Koledzy

    W dniu 19 marca 2015 roku w Zielonej Górze w naszej siedzibie odbyła się konferencja prasowa Porozumienia Zielonogórskiego (Lubuskiego i Federacji). Konferencję prowadził Marek Twardowski (Prezes Lubuskiego Związku i V-ce Prezes Federacji PZ) oraz Krzysztof Radkiewicz (V-ce Prezes Lubuskiego Związku), a na którą przybyły licznie zaproszone media. Poruszyliśmy następujące tematy:

  1. Wadliwe funkcjonowanie systemu eWUŚ

a) kłopoty dla pacjentów

b) kłopoty dla lekarzy

  1. Skierowania do okulisty i dermatologa – sztuczne zmniejszanie kolejek?!

  2. Wadliwe funkcjonowanie Pakietu Onkologicznego

a) niemożność generowania karty DiLO przez specjalistów przy podejrzeniu choroby nowotworowej

b) tak naprawdę karta DiLO jest tylko instrumentem politycznym, a nie faktycznie potrzebnym do kierowania pacjenta przez lekarza POZ pilnie do specjalisty (wystarczyłoby zwykłe skierowanie z dopiskiem „Pilne”!)

Przybyłe media otrzymały stosowne materiały prasowe a rzecznik Porozumienia Zielonogórskiego Monika Kowalska wysłała stosowny komunikat do mediów ogólnopolskich.

Dzisiaj o godzinie 18:50 temat eWUŚ-ia będzie kontynuowany w TVP Gorzów, która nas zaprosiła do audycji na żywo. Ponadto tematy dotyczące funkcjonowania POZ (w tym wadliwego działania systemu eWUŚ) będą poruszane w Warszawie w Ministerstwie Zdrowia na spotkaniu z Federacją PZ (Jacek Krajewski, Marek Twardowski) w dniu 25 marca 2015 roku.

Z pozdrowieniem

Marek Twardowski

Krzysztof Radkiewicz

materiały_z_logo_19.03.2015


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?