RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

PROJEKT EDU AUTYZM – BEZPŁATNE SZKOLENIA E-LEARNINGOWE DLA PRACODAWCÓW I PRACOWNIKÓW

11 lutego 2015

Fundacja Wspólnota Nadziei i Małopolski Związek Pracodawców Lewiatan w ramach projektu PI PWP EDU AUTYZM finansowanego w ramach działania 7.2.2 ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego stworzyli unikatową na skalę Polski platformę internetową dla pracodawców, pracowników, studentów, opiekunów osób z autyzmem i wszystkich zainteresowanych współpracą z osobami z autyzmem oraz dla osób z autyzmem.
Platforma składa się z dwóch stron krainaoza.org (dla pracodawców, pracowników, studentów etc. ) i krainaoza.pl (dla osób z autyzmem).
Na stronie krainaoza.org znajdą Państwo pakiet 7 bezpłatnych szkoleń e-learningowych nt. autyzmu, zarządzania osobami z autyzmem i współpracy z osobami z autyzmem.
Szkolenia e-learningowe pozwalają użytkownikom platformy poszerzyć wiedzę z zakresu autyzmu, uzyskać informacje o możliwościach i korzyściach płynących z zatrudniania osób z autyzmem, poznać specyfikę pracy osób z autyzmem, komunikacji z nimi oraz ich funkcjonowania. Każdy użytkownik portalu – po uprzednim zalogowaniu – może wziąć udział w szkoleniu i dzięki temu rozwinąć swoje kompetencje.
Na portalu www.KrainaOZA.org można znaleźć między innymi: informacje o przepisach prawa dotyczących zatrudniania osób z autyzmem, akty prawne w tym zakresie, aktualne informacje o działaniach podejmowanych w projekcie, o związanych z tematem konferencjach i innych wydarzeniach, opis dobrych praktyk firm, które już zarządzają różnorodnością poprzez zatrudnianie osób z autyzmem, listę miejsc przyjaznych osobom z autyzmem, interesujące artykuły, opracowania, wyniki badań i analiz, materiały edukacyjne i wspierające w zakładce „Możliwości rozwoju”, a także forum użytkowników.
Na stronie krainaoza.pl dostępny jest tłumacz piktogramów oraz baza ok. 7 tysięcy piktogramów przetłumaczonych na język polski. Stanowi ona źródło informacji i praktycznych narzędzi dla pracodawców otwartych na zarządzanie różnorodnością w swojej firmie. Dla osób, które w przyszłości będą pracowały z osobami niepełnosprawnymi będzie to nieocenione narzędzie.
Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do korzystania z obu platform internetowych.

KRAINA_OZA_ORG_Ulotka


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?