RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Wypowiedz Przewodniczącego Wiktora Wolfsona

3 stycznia 2015

Przychodnie zamknięte są na znak protestu. Lekarzom pierwszego kontaktu  chodzi o to by wymusić na NFZ i ministrze zdrowia lepsze warunki kontraktów na ten rok. Rozmowy z Porozumieniem Zielonogórskim, które zrzesza 13 tys. lekarzy rodzinnych zakończyły się niepowodzeniem, ale lekarze rodzinni nie poddają się.

Prezes dolnośląskiego oddziału Porozumienia Zielonogórskiego Wiktor Wolfson:
– Mamy nadzieję, że ministrowi zdrowia wróci rozsądek, przystąpi z nami do rozmów i znajdziemy dobre rozwiązanie. My jesteśmy gotowi, żeby się spotkać i negocjować. Powołany przez nas sztab kryzysowy jest w Warszawie i czeka na sygnał ministra.

Na razie nie wiadomo jednak, czy minister podejmie rozmowy z lekarzami.

Prezes dolnośląskiego PZ zaznacza, że sposób w jaki ministerstwo i NFZ chcą wpłynąć na lekarzy z PZ jest skandaliczną metodą zastraszania i szantażowania środowiska. – Do niemal wszystkich placówek wydzwania NFZ i zapowiada kontrole, a minister grozi, że pacjenci odejdą i nie wrócą – mówi Wolfson. Dodaje, że od pacjentów dostajemy raczej sygnały solidarności niż
zniecierpliwienia. Nawet oni widzą, że to minister zdrowia mija się z prawdą.

Wolfson podkreśla: – Nasza sytuacja jest bardzo trudna i niezręczna. Przecież chcemy pracować i realizować swoją misję. Ale nie możemy się zgodzić, by cała odpowiedzialność za złe przepisy prawne spadła na nasze środowisko. To nie pomoże pacjentom. Wręcz przeciwnie.

– Część środowiska wystraszyła się i podpisała umowy. Ale z drugiej strony docierają do mnie wiadomości, że przychodnie, które mają podpisaną umowę z NFZ również zdecydowało się dziś zaprotestować przeciwko pakietowi onkologicznemu zamykając swoje przychodnie. Tak jest np. w kilku placówkach w Kłodzku – mówi Wolfson.

Cały tekst: http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,35771,17204876,174_placowki_medyczne_bez_umowy__W_trzech_powiatach.html#ixzz3Nlg8KH27


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?