RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Stanowisko Zarządu Regionu Ziemi Lubelskiej OZZL ws. wykonywania zawodu lekarza w czasie protestu lekarzy POZ

5 stycznia 2015

Zakładanie nowych POZ i zatrudnianie się lekarzy w nowych POZ -zdaniem ZRZL OZZL- w miejsce słusznie protestujących lekarzy POZ będzie rugowaniem lekarzy rodzinnych z możliwości pracy w ramach finansowania
jej ze środków publicznych. Eliminowanie tak dużej grupy profesjonalistów z wieloletnia praktyką i doświadczeniem zawodowym z praktyki lekarza rodzinnego w ramach ubezpieczenia społecznego będzie wielka szkodą dla chorych ludzi i jest naganne i nieetyczne.

ZRZL OZZL rekomenduje zachowanie biernej postawy wobec tak złożonej oferty wykonywania zawodu lekarza a korzystanie z dotychczasowych form praktyki lekarskiej, które zaleca w tym czasie OZZL aby czynić posługę lekarską chorym ludziom.

Taka solidarna postawa lekarzy z protestującymi, wzorem lekarzy z Częstochowy, doprowadzi do szybkiego podpisania porozumienia , po uzgodnieniu warunków na świadczenie usług z protestującymi gabinetami POZ i otworzy możliwość korzystania wszystkim pacjentom w Polsce ze  świadczeń POZ w ramach ubezpieczenia społecznego.

ZRZL OZZL

Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?