RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Oświadczenia Prof. UJ dr hab. med. Adama Windaka – Wiceprezesa KLRwP.

2 stycznia 2015

Oświadczenie

Wobec trwającej od dwóch dni kampanii oszczerstw skierowanej przeciwko środowisku lekarzy rodzinnych w geście protestu i solidarności z tymi, którzy musieli podjąć być może najtrudniejszą w swoim życiu zawodowym decyzję, a dzisiaj są przedmiotem bezpardonowych i kompletnie nieuzasadnionych ataków, zdecydowałem się nie podpisywać aneksu przedłużającego moją umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia na rok 2015, mimo odmiennej w tej sprawie decyzji mojego macierzystego oddziału Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce.

Nie ma bardziej dramatycznej dla lekarza decyzji, zwłaszcza takiego, który przez lata budował swoje relacje z pacjentami, niż ta o zamknięciu swojego gabinetu. Zwykle podejmowana jest w poczuciu pełnej odpowiedzialności za swoich pacjentów i dlatego nie może być przedmiotem bezrefleksyjnej krytyki. W pełni jednak rozumiem i akceptuję także decyzje tych, którzy zdecydowali o podpisaniu aneksów i umów.

Jednocześnie dziękuję Pani Dr med. Elżbiecie Kryj – Radziszewskiej, wspólnie ze mną prowadzącej od 1996 roku praktykę lekarza rodzinnego, za akceptację i wsparcie mojej decyzji.

 

Prof. UJ dr hab. n. med. Adam Windak

Kraków, 31 grudnia 2014                             były konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?