RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

INFORMACJA PRASOWA – Warszawa 21.12.2014 r.

22 grudnia 2014

Lekarze rodzinni chcą zawiesić dalsze negocjacje, od stycznia nie otworzą gabinetów

Zarząd Federacji postanowił, że jeżeli w toku rozmów prowadzonych z Ministrem Zdrowia, Minister nie złoży konstruktywnych i uwzgledniających postulaty Federacji propozycji, Federacja zawiesi dalsze negocjacje do czasu przedstawienia takich propozycji przez resort – to stanowisko, jakie w niedzielę 21 grudnia podjął Zarząd Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

W takiej sytuacji od 02.01.2015 roku, praktyki lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej zrzeszonych w Federacji nie będą otwarte, ze względu na brak możliwości podpisania umów na warunkach proponowanych przez Ministra Zdrowia i Prezesa NFZ.

Zmiana stanowiska może nastąpić tylko i wyłącznie po takiej modyfikacji warunków pracy w podstawowej opiece zdrowotnej, na 2015 rok, które będą bezpieczne dla Pacjentów i świadczeniodawców – czytamy w podjętej uchwale.

Federacja Porozumienie Zielonogórskie jest organizacją skupiającą świadczeniodawców POZ i AOS z 14 województw. Rocznie lekarze FPZ udzielają świadczeń 12 mln. Polaków. Początki Porozumienia Zielonogórskiego sięgają 2003 r.- powstała na fali protestów dotyczących decyzji ówczesnych władz, które stworzyły sytuacje zagrażającą bezpieczeństwu pacjentów i stabilnej pracy lekarzy rodzinnych. Obecnie organizacja ta reprezentuje świadczeniodawców POZ w procesie reformowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Od 4 lat prezesem organizacji jest Jacek Krajewski.


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?