Logo Funduszy Europejskich dla Dolnego Śląska
Godło i napis Rzeczpospolita Polska
Informacja o dofinansowaniu projektu przez Unię Europejską

Logo województwa dolnośląskiego

Badanie ankietowe dotyczące zjawiska dezinformacji zdrowotnej w codziennej pracy lekarzy

Szanowna Pani Doktor / Szanowny Panie Doktorze,

zwracamy się z uprzejmą prośbą o udział w krótkim badaniu ankietowym dotyczącym zjawiska dezinformacji zdrowotnej w codziennej pracy lekarzy.

Badanie realizowane jest w ramach pracy magisterskiej przygotowywanej na kierunku Zdrowie Publiczne na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Jego celem jest poznanie doświadczeń lekarzy  związanych z sytuacjami, w których pacjenci korzystają z informacji zdrowotnych pochodzących z Internetu, mediów społecznościowych czy innych niezweryfikowanych źródeł.

Zebrane wyniki posłużą nie tylko celom naukowym. Chcielibyśmy, aby stały się również podstawą do opracowania praktycznych rekomendacji oraz narzędzi wspierających lekarzy w radzeniu sobie z dezinformacją zdrowotną w relacji z pacjentemm.in. w obszarze komunikacji, edukacji zdrowotnej oraz reagowania na nieprawdziwe informacje pojawiające się w przestrzeni publicznej.

Ankieta jest anonimowa, a jej wypełnienie zajmuje około 5–7 minut.

Będziemy bardzo wdzięczni za poświęcenie chwili i podzielenie się swoim doświadczeniem. Państwa głos jest niezwykle ważny, ponieważ lekarze podstawowej opieki zdrowotnej są często pierwszym ogniwem kontaktu pacjenta z systemem ochrony zdrowia i jednocześnie mierzą się z konsekwencjami rozpowszechniania nieprawdziwych informacji zdrowotnych.

Link do ankiety:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeG6eA4k81lpSbCDbmdrAmPc24l_OM5a9QcK1NZf-cUMj9X7Q/viewform?usp=embed_facebook

Dziękujemy za Państwa czas i zaangażowanie.

Z wyrazami szacunku

Maria Grzeżułkowska
studentka kierunku Zdrowie Publiczne
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu

dr Jolanta Grzebieluch
promotor pracy magisterskiej
Katedra Zdrowia Publicznego
Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu