RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

BEZPŁATNIE ZBADAJ SWÓJ KRĘGOSŁUP – VRneck SOLUTION!

24 października 2022

BEZPŁATNIE ZBADAJ SWÓJ KRĘGOSŁUP – VRneck SOLUTION!

W ramach innowacyjnego projektu medycznego wykorzystującego technologię wirtualnej rzeczywistości

 

– jeśli jesteś w wieku 18-80 lat

– Cierpisz na bóle szyki i karku

– Albo po prostu chcesz sprawdzić stan funkcjonalny części szyjnej kręgosłupa

 

 

OPIS PROJEKTU

Celem projektu VRneck SOLUTION jest opracowanie kompleksowego i innowacyjnego rozwiązania, wykorzystującego rzeczywistość wirtualną oraz metody sztucznej inteligencji, do wspomagania diagnostyki, planowania terapii oraz monitorowania procesu rehabilitacji pacjentów z zaburzeniami funkcjonalnymi w obrębie kręgosłupa szyjnego, połączenia szyjno-głowowego i szyjno-piersiowego, z powodu chorób układu mięśniowo-szkieletowego i urazów. Zastosowano gogle wirtualnej rzeczywistości (VR) i headtrackery (dla osób z zaburzeniami wzroku) wspierające wykonywanie badania i terapii oraz oprogramowanie umożliwiające analizę i wykorzystanie zebranych danych. W celu rozbudowy pierwowzoru siatki przedziałów zakresu ruchomości segmentalnej kręgosłupa szyjnego i szyjno-piersiowego oraz zestawu 8 plansz zadań funkcjonalnych w grupie osób z zespołem bólowym kręgosłupa szyjnego (ZBK-C) i bez (BZBK-C) oraz wstępnej oceny ich przydatności do zastosowania do celów medycznych zaplanowano realizację eksperymentu medycznego z udziałem 400 osób.

 

W drugim etapie zaplanowano przeprowadzenie badania klinicznego z udziałem 200 pacjentów w celu potwierdzenia skuteczności diagnostycznej i terapeutycznej systemu VRneck SOLUTION, jak również oceny bezpieczeństwa i przydatności w planowaniu terapii oraz monitorowaniu skuteczności leczenia. Docelowo, innowacyjne wykorzystanie autorskich siatek pól zaburzeń ruchomości segmentalnej kręgosłupa szyjnego oraz sztucznej inteligencji (S.I.) i uczenia się maszynowego w module diagnostycznym i terapeutycznym wpłynie na skrócenie czasu niezbędnego do postawienia diagnozy i zaplanowania spersonalizowanego leczenia w porównaniu do dotychczasowych, subiektywnych metod oceny funkcji kręgosłupa szyjnego.

 

Ponadto nowatorskie wprowadzenie ćwiczeń z wykorzystaniem funkcjonalnych zadań ruchowych w wirtualnej rzeczywistości udostępni nową formę kinezyterapii i wpłynie na optymalizację postępowania terapeutycznego.

 

ZGŁOŚ SIĘ!

 

OSOBY  ZAINTERESOWANE  UDZIAŁEM W PROJEKCIE PROSIMY O KONTAKT:

 

BMK SZKOLENIA I REHABILITACJA

  1. Mińska 38, Wrocław

Kom. 797 738 904

 


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?