RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

INFORMACJE O NEGOCJACJACH UMÓW POZ !!!

20 maja 2021

Koleżanki i Koledzy,

19 maja 2021 r. w siedzibie centrali Narodowego Funduszu Zdrowia odbyły się negocjacje warunków kontraktów na świadczenia POZ od 1 lipca 2021 r. z przedstawicielami Federacji Porozumienie Zielonogórskie.

Narodowy Fundusz Zdrowia reprezentował prezes Filip Nowak, z-ca ds. medycznych Bernard Waśko oraz inni pracownicy publicznego płatnika. Filip Nowak oświadczył, że zarządzana przez niego instytucja nie zamierza od lipca 2021 roku zwiększyć finansowania świadczeń POZ w zakresie stawki kapitacyjnej.

Zespół negocjacyjny Federacji wskazał na istotną zmianę, jaka nastąpiła w zakresie finansów publicznych w roku 2020 w postaci rosnącej inflacji. Wartość kontraktów obecnie obowiązujących o taki sam procent zmalała. Niestety argumenty o zwiększonym obciążeniu pracą, ryzykiem zachorowania, dodatkowymi obciążeniami wynikającymi z niewydolności systemu w czasie pandemii, wykonywaniem obowiązków związanych z medycyną naprawczą, bilansami oraz szczepieniami dzieci oraz gremialnym włączeniem się w akcję szczepień podmiotów POZ przeciwko COVID-19, nie przekonały szefa NFZ.

Zespół negocjacyjny wskazał na konieczność działań motywujących personel POZ do dalszej wytężonej pracy. Zwrócił także uwagę na palącą potrzebę ściągnięcia nowych pracowników do POZ. Argument o spadku liczby zatrudnionych lekarzy w POZ w stosunku do ubiegłego roku nie spotkał się również ze zrozumieniem urzędników.

Koleżanki i koledzy,

Wykonujemy nadal swoją pracę do 30 czerwca 2021 roku. zgodnie z zaleceniem [WEJDŹ]

Z poważaniem Zespół Negocjacyjny Federacji Porozumienie Zielonogórskie

Jacek Krajewski

Marek Twardowski

Tomasz Zieliński


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?