RSS icon FB icon TW icon YT icon SS icon

Wspieramy dzieci Anny, naszej zmarłej Koleżanki

31 października 2019

Wspieramy dzieci Anny, naszej zmarłej Koleżanki

Efekt przeszedł najśmielsze oczekiwania. Tak najkrócej można podsumować wyniki aukcji charytatywnej, która odbyła się w sobotę, 27 października w Karpaczu podczas Konferencji Szkoleniowo-Integracyjnej, zorganizowanej przez Dolnośląski Związek Lekarzy Rodzinnych-Pracodawców i Pracodawców Zdrowia wchodzących w skład Porozumienia Zielonogórskiego. Grono to po raz kolejny pokazało z jak wielkim rozmachem potrafi działać. Tym razem jednak chodziło o wyjątkową akcję – o wparcie trojga dzieci, których mama przedwcześnie zmarła z powodu nowotworu piersi. Dzięki ludziom z wielkimi sercami do Karolin, Magdy i Wojtka trafi w sumie ponad 30 tysięcy złotych. Ale opowiedzmy wszystko od początku…

Ronald Reagan powiedział kiedyś, że nie da się pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś. Ludzi, którzy potrzebują wsparcia innych, jest mnóstwo. Kilka tygodni temu dołączyły do tego grona dzieci pani dr Anny Chrzan, lekarki, specjalisty medycyny rodzinnej, która zmarła z powodu raka piersi. Odeszła zdecydowanie za wcześnie, zostawiając męża i troje wspaniałych dzieci. W imieniu przyjaciół pani Anny prośbę o wsparcie napisał do Zarządu DZLR-P dr Artur Makowski. Oto kilka słów od niego:

„Szanowni Państwo,

Chciałbym zwrócić się z prośbą o zorganizowanie zbiórki pieniędzy na rzecz dzieci mojej zmarłej koleżanki, lekarki, specjalisty medycyny rodzinnej.

Ania odeszła od nas 5 września. Przegrała długotrwałą walkę z nowotworem piersi. Rozpoczęła ją kilka lat temu od operacji usunięcia guza i chemioterapii. Wszystko wskazywało na to, że Ani uda się wygrać z chorobą. Niestety, tak się nie stało. Ania była osobą bardzo twardą, wręcz niezłomną. Długo ukrywała swoją chorobę, dlatego nie mieliśmy nawet możliwości jej pomóc.

Ania osierociła trójkę dzieci. Najmłodsza jest Karolina, ma dwa lata, Magda – dziewięć i najstarszy Wojtek – szesnaście lat. Z problemami życia codziennego, utrzymaniem trójki dzieci zmaga się obecnie mąż Ani, Mariusz, ratownik medyczny.

Jako osoby blisko związane z Anią czujemy się odpowiedzialni za los jej dzieci i chcemy, aby śmierć mamy miała jak najmniejszy wpływ na ich życie. Chcemy, aby dorastały w swoim domu rodzinnym, aby uczęszczały na zajęcia, na które do tej pory uczęszczały, spotykały się ze swoimi kolegami, jeździły na wakacje. W tym celu staramy się zebrać środki finansowe, które są do tego niezbędne.

W imieniu przyjaciół, znajomych, rodziny dr Anny Chrzan

Artur Makowski”

Decyzja o zorganizowaniu aukcji zapadła błyskawicznie. Kilkoro artystów – zawodowców i amatorów – podarowało swoje prace. Przedmioty na licytację, czyli obrazy Jolanty Koźmin, Katarzyny Rejfur, Anny Fabiszak-Muzyki, rysunek Grzegorza Niemyjskiego, rzeźbiarza z wrocławskiej ASP oraz rękodzieło: anioł, patera i stylizowane na jajka faberge jajko-pojemnik na biżuterię sprzedały się na pniu, osiągając zawrotne ceny. Jeden z obrazów został sprzedany za 5 tysięcy złotych!

Oprócz zlicytowanych prac dwie osoby zadeklarowały comiesięczne wsparcie przez rok dla dzieci dr Anny Chrzan. Do pomocy przyłączył się też Blue Mountain Resort, przekazując rodzinie Chrzanów karnet o wartości 2,800 złotych na 4-dniowy pobyt w swoim hotelu w dowolnie wybranym terminie.

Akcja nie byłaby możliwa, gdyby nie pomoc Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom, która wspiera dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz ich rodziny. Nie tylko zajęła się stroną formalną akcji i użyczyła swoje konto, ale także podarowała wspomnianego anioła i paterę, wykonane przez rodziców podopiecznych Fundacji podczas zorganizowanych dla nich warsztatów.

Aukcja dla dzieci lekarki, która zmarła z powodu raka piersi, stała się też okazją, by po raz kolejny zaapelować do kobiet, by regularnie się badały. Przed licytacją obrazów do regularnej mammografii zachęcał kobiety Krzysztof Bąk, prezes Fundacji Piłka jest Piękna, która prowadzi na stadionach akcję „Różowa kartka życia”.

Lekarze z Dolnego Śląska po raz kolejny pokazali, że potrafią pomagać nie tylko pod względem medycznym, ale że po prostu są ludźmi o wrażliwych sercach. Akcja w Karpaczu nie była bowiem pierwszym tego typu wydarzeniem. We wrześniu odbyła się aukcja charytatywna podczas pikniku rodzinnego w Krobielowicach. Udało się wtedy zebrać 3240 złotych dla niepełnosprawnego, sześcioletniego Maksymiliana Muchy. Dzięki tej wspaniałej aukcji Fundacja „I co z tego”, której podopiecznym jest Maksio, mogła dołożyć się do kupna nowego wygodnego wózka inwalidzkiego oraz do opłat za rehabilitację chłopca.

Każdy, kto chciałby wesprzeć Karolinę, Magdę i Wojtka, może wpłacić dowolną kwotę na konto Fundacji Słoneczna Kraina Dzieciom

Jaworzynka nr. 657

43-476 Jaworzynka

Nr konta: 63 8126 0007 0060 3416 2000 0010

Tytuł przelewu: Pomoc Karolinie Chrzan, Magdalenie Chrzan i Wojciechowi Chrzanowi, numer licytacyjny……

Nr licytacyjny pozwoli szybciej określić darczyńcę.


Możliwość komentowania została wyłączona.

  

Wyszukiwarka

Login

Forgot Password?